Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy

ZASADY ZACHOWANIA SIĘ UCZNIA W SZKOLE

1.      Zawsze jestem przygotowany do zajęć lekcyjnych, słucham poleceń nauczyciela i wypełniam je.

2.    Podnoszę rękę, kiedy chcę o coś zapytać; nie przerywam wypowiedzi innych - jeden mówi pozostali słuchają;

3.    Nie śmieję się z niepowodzeń innych - mogę znaleźć się  w podobnej sytuacji.

4.    Nie biję kolegów-przemoc nie rozwiązuje konfliktów, a jedynie je zaostrza.

5.    Współpracuję z innymi i pomagam im - nie jestem egoistą.

6.    Nie krzyczę i nie biegam na korytarzach, nie skaczę ze schodów - zdrowie jest ważniejsze.

7.    Nie siadam na parapecie.

8.    Każda rzecz ma swoją wartość – nie niszczę swojej i cudzej własności.

9.    Mój wygląd zewnętrzny nie budzi zastrzeżeń - jest zgodny  z normami obowiązującymi w szkole.

10.  Nie zapominam o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia – język polski jest piękny.